Kuchyně bývá největším žroutem času, zvlášť pokud se stravujete častěji doma než venku. Zde je tedy třeba vše nejlépe promyslet. Promyslete hlavně to, které nádobí, které spotřebiče používáte nejčastěji. Toho, co nevyužijte častěji než jednou za čtvrt roku, se nebojte zbavit. Hlavním původcem vzteku v kuchyni bývají totiž překážející zbytečné věci. Vhodné je taky uspořádání prostoru v následujícím pořadí zleva doprava (platí pro praváky): lednice-dřez-linka-sporák. Vaše pendlování po kuchyní se tím značně zefektivní. Zvažujte, jaké materiály jsou vhodné do místnosti, de se neustále něco špiní a namáčí.
V ložnici je zásadní jediná věc, výběr kvalitní postele a matrace. Kdo špatně spí, nemá ani ve dne žádný elán. Špatná kvalita spánku může způsobovat i deprese, vrzající postel zase způsobuje nechtěné probouzení. Oblíbenými se stává i spaní na zemi na futonech v japonském stylu. Pokud máte se spaním na zemi dobré zkušenosti, zvažte jeho koupi.
Obývací pokoj, dnes často spojený s kuchyní, bývá místo, kde trávíme velkou část volného času. Nezanedbejte proto na kvalitní výběr sedací soupravy. Obzvlášť, pokud bydlíte v malém bytě a na rozkládacím gauči i spíte, jedná se o klíčovou věc vašeho bydlení. Pokud máte rádi návštěvy, otlačené zadky ze stoletého, moly prolezlého gauče určitě také neocení. S velikostí sedací soupravy to však nepřehánějte, jinak jí zaplníte velkou část místnosti a budete se v ní cítit stísněně.
Z obecnějšího hlediska – nezapomínejte, že křiklavé barvy se rychle omrzí a unavenému člověku mohou způsobit i bolesti hlavy. Příliš úložných prostorů způsobuje hromadění zbytečných věcí. Na suvenýry z cest, různé ocenění a diplomy je vhodné si vyhradit jen jedno místo, stěnu, poličku. Vyhnete se tak zahlcení celého bytu spoustou lapačů prachu. Nezapomínejte, že ne všechno musí být perfektní a nebojte se vybavovat postupně, zato ale kvalitně.